Readme Driven Development

Tento článek byl publikován před 7 lety, některé informace již nemusí být aktuální

Readme Driven Development v podstatě říká, že první věc, kterou byste na začátku jakéhokoliv projektu měli udělat, je sepsat si k němu README. Dřív než cokoliv jiného, než první příkaz v kódu, nebo testu, prostě úplně nejdřív. Tenhle postup může mít hodně výhod, doporučuju přečíst celý článek.

Stává se totiž, že vývojáře přepadne prostá myšlenka „udělám bookmarkovací službu“ a už přemýšlí nad kódem, jaké knihovny použije a tak dále. Kdyby si předtím napsal kvalitní README, donutilo by ho to přemýšlet například nad tím, jestli a jak bude zrovna ta jeho bookmarkovací služba jiná než stovky dalších.

Když si napíšu (třeba) do README co aplikace má dělat a jak to má dělat, mám hned na začátku něco, nad čím můžu dumat, nezapomenu to, můžu to s někým konzultovat, můžu dokonce představu upravovat, aniž bych musel draze přeprogramovávat. Mám todo list podle kterého můžu postupovat – a to s lepší šancí, že se mi funkce aplikace nekontrolovaně nerozlezou někam mimo hlavní záměr aplikace.

Readme Driven Development vidím jako nezbytný doplněk ostatních Driven Developmentů a to hlavně proto, že na rozdíl od nich ukazuje co je potřeba vyvíjet a ne to jak se bude vyvíjet.

před 7 lety napsal Peter Láng | tagy: Procesy